STD20NF20
Product Categories
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
STD20NF20
Product Category : MOSFET
Vgs (Max) : ±20V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C : 18A (Tc)
FET Type : N-Channel
Mounting Type : Surface Mount
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs : 39nC @ 10V
Manufacturer : STMicroelectronics
Minimum Quantity : 2500
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) : 10V
Operating Temperature : -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature : -
Series : STripFET™
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds : 940pF @ 25V
Supplier Device Package : DPAK
Part Status : Active
Packaging : Tape & Reel (TR)
Rds On (Max) @ Id, Vgs : 125 mOhm @ 10A, 10V
Power Dissipation (Max) : 110W (Tc)
Package / Case : TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology : MOSFET (Metal Oxide)
Vgs(th) (Max) @ Id : 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) : 200V
Description : MOSFET N-CH 200V 18A DPAK